Najswiezsze informacje o koncertach w Oberzy Folkowej „Zapiecek”, piątek, 17 październik 2008

sobota, 18 październik, godz. 21:00 – CZERWIE
Grupa CZERWIE zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa. Od tamtej pory zespół przeżył wiele zmian składu, który ostatecznie tworzą w obecnej postaci doświadczeni muzycy znani wcześniej z gry w takich projektach jak Odkryta Ameryka i Macica, Bordo, Maguka, Szip. CZERWIE są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007).

czerwie_alekulturaMelodie podawane są z bogatą domieszką brzmienia akordeonu, przesterowanej gitary czy mandoliny, popłyniętych instrumentów dętych. Całość jednoczy transowy i połamany dźwięk perkusji. Jest to eklektyzm punkowego uderzenia, afro-amerykańskiej rytmiki, industrialnych brzmień, ludowych melodii. Folklor słowiański, żydowski splata się z egzotyką klimatu Karaibów, Tybetu i Afryki.
Koncert bedzie transmitowany na zywo w Radiu Zapiecek na kanale LIVE (http://live.zapiecek.art.pl)

środa, 22 październik, godz. 21:00 – ŚPIEWANKI czyli spotkania z piosenką turystyczną
Turystyczny klimat, zapach ogniska, wspomnienia z wakacji – bez sceny, przy wspólnym stole, niezależnie od umiejętności i doświadczenia. Każdy może uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu.W życzliwej, przyjacielskiej atmosferze, z udziałem weteranów piosenki turystycznej: Marka Górskiego, Maćka Kraszewskiego, Ryśka Włastowskiego, i innych, często niespodziewanych gości. Taki wieczór wskrzesi wspomnienia i przybliży wakacyjne klimaty. Spróbuj zaśpiewać piosenkę, której Oni nie znają!!! Wstęp wolny.

piątek, 24 październik, godz. 21:00 – KUŚKA BROTHERS
Wieczorem w Zapiecku wystapi zawsze ciepło przyjmowany w Łodzi zespół : KUŚKA BROTHERS. Tego zespołu nie trzeba reklamować ! Na każdym koncercie są tłumy fanów i nie tylko 🙂 Uwielbiani za abstrakcyjne poczucie humoru jakim emanują ze sceny oraz za gorącą, rockowo-turystyczną muzę. Wstęp 7 PLN.
Koncert bedzie transmitowany na zywo w Radiu Zapiecek na kanale LIVE (http://live.zapiecek.art.pl)

[tubepress mode=’tag’, tagValue=’CZERWIE’]

Authors

Related posts

Top