Dee Dee Bridgewater & Red Earth Project w Warszawie

4 marca w warszawskiej Sali Kongresowej w ramach Ery Jazzu odbędzie się jedyny w Polsce koncert egzotycznego projektu Dee Dee Bridgwater & Malian Singers and Dancers.
Dee Dee Bridgewater – to jedna z ikon współczesnej wokalistyki jazzowej, artystka o ugruntowanej pozycji zawodowej, niezwykle popularna i uwielbiana na całym świecie.

Wielokrotnie nagradzana i nominowana do prestiżowych nagród (od Grammy Awards po Jazz Academy Awards) jest dzisiaj bodaj najważniejszą wokalistką, która w niezwykle umiejętny sposób łączy jazz z muzyką rozrywkową, etniczna i wspaniałą sztuką estradową.

“Zaliczana do światowej czołówki wokalistek jazzowych – rekomenduje artystkę Dionizy Piątkowski, dyrektor Ery Jazzu – jest jedną z najbardziej twórczych, oryginalnych postaci tej muzyki. Wyróżnia się ona wszechstronnością stylistyczną, czego dowodem są jej nagrywane w ostatnim okresie albumy. Znajdują się wśród nich płyty poświęcone zarówno muzyce Horace’a Silvera “Love and Peace”, czy będące hołdem dla Elli Fitzgerald “Dear Ella”, jak też (prezentowany także w ramach Ery Jazzu) “J’ai Deux Amours”, zawierający jazzowe wersje słynnych francuskich piosenek. Wszystkie te albumy przebija oryginalnością najnowsza płyta Bridgewater “Red Earth: A Malian Journey” , w której towarzyszą jej jazzmani i tradycyjni muzycy afrykańscy z Mali. Właśnie trwa entuzjastycznie przyjmowana seria koncertów w USA, a sam album zdobył nominację do tegorocznej Grammy Award”.
Dee Dee Bridgewater, jak niegdyś w latach trzydziestych Joséphine Baker, stała się ulubienicą publiczności. Telewizje, koncerty, kluby, festiwale: widać ją wszędzie. Podczas gdy wielkie i popularne w Europie wokalistki Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Sarah Vaughan, Dinah Washington, Carmen McRae czy Betty Carter zniknęły z jazzowej orbity, to Dee Dee Bridgewater jest uniwersalną reinkarnacją ich jazzowej wokalistyki, ekspertką scata, swobodnie, zmysłowo i ekspresyjnie czującą się w każdym kontekście tej muzyki.
Jej jedyny w Polsce koncert (Warszawa – Sala Kongresowa, 4 marca, g. 20) oparty będzie w znacznej mierze na jej najnowszym, entuzjastycznie przyjętym przez publiczność i krytyków albumie “Red Earth”. Jaki napisał krytyk magazynu “Jazz Hot” ” Dee Dee Bridgewater jest jedną z największych artystek tego końca wieku i, gdy chodzi o wokalistykę jazzową, jedną z piękniejszych obietnic na następny wiek”.

Najbliższe koncerty ERY JAZZU :

Dee Dee Bridgwater & Malian Singers and Dancers
4.03 – Warszawa – Sala Kongresowa

David Murray Quartet & Cassandra Wilson
30.03 – Warszawa – Sala Kongresowa

Angelique Kidjo & African Soul & Roots
21.04 – Warszawa – Sala Kongresowa

John McLaughlin & Electric Band
19.05 – Warszawa – Sala Kongresowa

Więcej szczegółów na: www.jazz.pl

Realizujemy zakup biletów poprzez e-mail:
[email protected]

oraz
miejsca sprzedaży : kasa Sali Kongresowej ( wejście C )
Teatr Bajka (ul. Marszałkowska 138)
Traffic Club (ul. Bracka 25)
Bileterie EMPiK w Warszawie

Authors

Related posts

Top