Genialny pianista na koncercie ERY JAZZU !

Genialny pianista i kompozytor Omar Sosa jest od wielu sezonów atrakcją najważniejszych festiwali na niemal całym świecie. Na jedynym koncercie w Polsce zagra w warszawskiej Filharmonii Narodowej 6 października w ramach jubileuszowej gali Ery Jazzu.
Omar Sosa połączył w jedną spójną melodykę i brzmienie to wszystko, co jest pulsem dzisiejszego jazzu: afrykańską rytmikę, impulsywność latynoskich nastrojów, synorystykę i nietuzinkowość improwizacji jazzu, melancholię bluesa oraz wrodzoną , kubańską buena vista .

Z jednej strony elokwencja na miarę pianistyki Keith Jarretta, przebojowość gry Oscara Petersona , z drugiej – koncepcje muzyczne rodem z afro-skojarzeń Ahmada Jamala i Abullaha Ibrahima okraszone charakterystycznym brzmieniem oraz impulsem legendarnej Buena Vista Social Club. Jeśli do tego dodać jego oryginalną formułę połączenia afro cuban jazzu z ultranowoczesnymi elektronicznymi strukturami jawi się muzyka na miarę naszego wieku i być może nurt, którym podążać będzie jazz przez najbliższe dekady.

UWAGA OSTATNIE BILETY :

Bilety/ceny : 180, – VIP ( strefa 1,2,3 )
120, – amfiteatr (strefa 4,5)

miejsca sprzedaży :
kasa Filharmonii Narodowej ( ul. Jasna 5 )
Bileterie EMPiK w Warszawie

Authors

Related posts

Top