Były prezydent o Jacksonie

To był król, niezwykły talent, a przy tym człowiek niezwykle wrażliwy – tak zmarłego w nocy z czwartku na piątek króla popu Michaela Jacksona wspomina były prezydent Aleksander Kwaśniewski, który w 1996 roku spotkał się z piosenkarzem.
Jackson zmarł nagle w Los Angeles w wieku 50 lat. Stracił przytomność i upadł w swoim domu około godz. 21:30 czasu polskiego. Kiedy przybyło pogotowie, nie oddychał, miał objawy ataku serca. W szpitalu Uniwersytetu Kalifornijskiego nie zdołano go wybudzić ze śpiączki.

333michael-jackson

Kwaśniewski spotkał się z piosenkarzem w 1996 roku, przy okazji koncertu Michaela Jacksona w Warszawie.

“Dwa razy był w Pałacu Prezydenckim, raz ja się z nim spotykałem i żona, drugim razem już tylko żona” – wspominał były prezydent w piątek w Radiu Zet. “To był król” – dodał.

W ocenie Kwaśniewskiego Michael Jackson był osobą “niezwykle wrażliwą i nieśmiałą”. “Był megagwiazdą, a jednocześnie w kontakcie osobistym był bardzo wycofany, niepewny siebie. Składaliśmy to po części na jego wrażliwość, nieśmiałość, a być może wielkie kompleksy, które w nim były” – mówił były prezydent.

Jak wspominał, Michael Jackson “był bardzo sympatyczny, nie było w nim żadnego gwiazdorstwa”. “Poza była bardziej związana ze strojem, ludźmi, którzy go otaczali. Sam robił wrażenie zagubionego dziecka” – podkreślił.

“Żona pamięta go z wizyty w domu dziecka, gdzie z niezwykłą troską pytał dzieciaki, co się stało, dlaczego tu są” – dodał Kwaśniewski.

Jego zdaniem Michael Jackson miał niezwykły talent, jest legendą. “Ta śmierć będzie tę legendę wzmacniać” – dodał.

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,81048,6759492,Kwasniewski_o_Jacksonie__krol__niezwykly_talent.html

Authors

Related posts

Top