Muzyka Jacksona

– Nie musimy doceniać Michaela Jacksona tuż po śmierci, my nauczyliśmy się go już na pamięć za jego życia. Jego muzyka to ścieżka dźwiękowa do naszego codziennego życia – tak wspomina zmarłego Jacksona Piotr Stelmach, dziennikarz muzyczny Polskiego Radia.

Andrzej Kędzierawski: Dlaczego Michael Jackson był aż tak ważną postacią muzyki?

Piotr Stelmach: Zwykle wkurzają mnie takie okrągłe stwierdzenia, że po śmierci jakiegoś artysty zakończyła się pewna epoka. To jest najgorsze, że wraz ze śmiercią Michaela Jacksona zakończyła się jednak pewna era. Mimo, że był on od lat już artystą nieczynnym. To zmieni realia i prawidła muzyki pop.

REKLAMA Czytaj dalej

Rozgniewała mnie też wypowiedź, którą słyszałem w związku z tą śmiercią, że dopiero teraz docenimy Jacksona. My się nie musimy go uczyć! My go przeczytaliśmy, nauczyliśmy się na pamięć.

On wyniósł muzykę pop na taki poziom, który wyprzedzał ruchy, które dopiero się miały pojawić. Świat muzyki nie doczekał się takiego formatu gwiazdora i tych wspaniałych piosenek. Motywy muzyczne Jacksona zna cały świat. I świat wcale nie musi wiedzieć, która to była płyta i który numer.

Znamy to jak mycie zębów czy zakładanie rano kapci. On wniósł wiele nie tylko do kultury, ale do codziennego naszego życia. Jego muzyka to ścieżka dźwiękowa do naszego życia.

Kto zasiądzie teraz na tronie króla popu? A może zostanie on pusty?

Jest kilku władców tej muzyki. Michael był najbardziej jaskrawym, a nawet przerysowanym królem. Na drugim tronie siedzi w tej chwili Prince, na trzecim Madonna, potem Kylie Minogue. Nie chcę wypowiadać się o tym, kto tam teraz zasiądzie. Nie jest tak, że był Michael Jackson, a potem długo długo nic, ale takiej skuteczności jaką miał on długo nie będziemy widzieli. Przecież, gdy po raz pierwszy pokazał swój krok moonwalk, nikomu nie przeszkadzało nawet, że śpiewał z playbacku. Świat po prostu oszalał. Chcę go zapamiętać jako artystę, który napisał mój kochany utwór “They don’t care about us” czy mało doceniony “Speachless”.

[tubepress mode=’tag’, tagValue=’ Michael+Jackson’]

Ze strony wp, z :
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Muzyka-Jacksona-to-sciezka-dzwiekowa-do-naszego-zycia,wid,11258362,wiadomosc.html?ticaid=1846c&_ticrsn=3

g_allons_123896_michael_jackson03

hastagi na stronie:

#michael jackson #jackson michael #Michael Jacson #w młodości Michael Jackson

Authors

Related posts

Top