Magda Navarrete & Stanisław Soyka: „Uciekaj moje serce”/ „Vete mi corazon”

Magda Navarrete & Stanisław Soyka: „Uciekaj moje serce”/ „Vete mi corazon”
2010-04-20

Przedstawiamy singiel „Uciekaj moje serce”/ „Vete mi corazon” – utwór wyjątkowy, śpiewany po polsku i hiszpańsku przez duet Magda Navarrete-Stanisław Soyka. „Uciekaj moje serce”/ „Vete mi corazon” zapowiada album Magdy Navarrete pt. „IMAN”, który będzie miał swoją premierę we wrześniu bieżącego roku.

„IMAN” to autorski projekt Magdy Navarrete, wcześniej wokalistki polsko-latynoskiej formacji Noche de boleros. Nowatorski w formie, łączy w sobie muzykę latynoską i rytmy etniczne z muzyką nowoczesną, ciepłe brzmienia starych winyli z delikatną elektroniką; jednoczy style, epoki i kultury. Współtwórcą projektu jest Marcin Świderski.

Pomysł na nagranie krążka narodził się na ulicznych targach urugwajskiej stolicy Montevideo i warszawskiej Pragi – odnalezione tam stare płyty winylowe z bolerami wskazały – po kilku eksperymentach muzycznych i rytmicznych – najnowszy trend: „electro bolero”.

Słuchającym „IMAN” przyjdą na myśl przedrewolucyjna Hawana, tawerny Rio de Janeiro i tajemnicza Andaluzja. Płyta przypomni tradycyjne bolera, dziś trochę już zapomniany styl muzyki Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, ale także tango, flamenco, bossa novę i swing – a wszystko to w wyjątkowym połączeniu z elektroniką.

Utwory z albumu „IMAN” uwodzą, i intrygują, porywają do tańca lub skłaniają do refleksji. Część z nich to ponadczasowe duety Magdy Navarrete z wokalistami z tamtej epoki.

Singlem zapowiadającym płytę jest znana kompozycja Seweryna Krajewskiego ze słowami Agnieszki Osieckiej pt. „Uciekaj moje serce”. Wykonują ją tutaj Magda Navarrete i Stanisław Soyka – po polsku i hiszpańsku. „Uciekaj moje serce”/„Vete mi corazon” w adaptacji Andresa Martorell’a pozwala na odkrycie nieznanej strony tego popularnego i lubianego utworu, zarazem jest to pierwsza interpretacja polskiej piosenki jako flamenco.

Album „IMAN” współtworzy znany londyński producent Richard Blair, współpracujący przez lata z Peterem Gabrielem w jego wytwórni Real Word, znany m.in. z nowatorskich połączeń muzyki latynoskiej i elektroniki. Efektem współpracy Richarda i Magdy są dwa kolumbijskie bolera.

Premiera albumu „IMAN” zaplanowana jest na wrzesień 2010. Wydawcą jest Agora.

Management: PJ Music; Paweł Jurczak; tel. 791 556 694; [email protected]

Singiel:

Vete mi corazon/Uciekaj moje serce 4:02

Slowa: Agnieszka Osiecka

Muzyka: Seweryn Krajewski

Słowa hiszpańskie: Andreas Martorel

Aranżacja: Marcin Świderski, Andrzej Lewocki

Wokal: Magda Navarrete & Stanisław Soyka

Gitara flamenco i palmas: Andrzej Lewocki

Cajon i instr. perkusyjne: Maciek “Mustafa” Giżejewski

Kontrabas: Maciek Szczyciński

Nagrań dokonano w Studiu 100 Marcina swiderskiego

Nagrania wokalu: Studio Sound & more

Mix i mastering: Kamil Sajewicz, Studio Stereotyp

Produkcja: Magda Navarrete i Marcin Świderski

hastagi na stronie:

#michael jackson młody #uciekaj moje serce po hiszpańsku youtube

Authors

Related posts

Top