Są już bilety na jazzowego Rolling Stonesa !

Są już bilety na jazzowego Rolling Stonesa !Management The Rolling Stones wydało zgodę na wprowadzenie do sprzedaży pierwszej puli biletów na jedyny w Polsce koncert kwartetu Charliego Wattsa. Zespół słynnego perkusisty pojawi się z jazzowym projektem na kilku wybranych koncertach w Europie ,w tym na galowym koncercie Ery Jazzu, 30 września w warszawskiej Sali Kongresowej.

Charlie Watts – perkusista rockowej formacji wszechczasów ,The Rolling Stones, zapowiada ,że będą to ostatnie koncerty tej formacji. Jego jazzowa kariera jest równie ciekawa , jak dekady spędzone wraz z ” World’s Greatest Rock ‘n’ Roll Band ” – z The Rolling Stones. Dopiero sukces i stabilizacja rockowego zespołu pozwoliły Wattsowi na realizację swoich pasji: uwielbienia dla koni oraz rozmiłowania w jazzie.

Profesjonalną, jazzową karierę perkusista The Rolling Stones rozpoczął w 1985 roku, kiedy założył autorski big band, z którym odbył entuzjastycznie przyjmowane koncerty w Stanach Zjednoczonych. W 1991 roku na wybranych estradach Europy pojawiał się The Charlie Watts Quintet . Zachwyt dla muzyki zespołu oraz swingującego perkusisty był tak duży, że nagrane w latach dziewięćdziesiątych albumy cieszyły się ogromną popularnością. Krytycy oraz publiczność byli pewni, że jazzowe fascynacje perkusisty The Rolling Stones to nie fanaberie , lecz autentyczny twórczy zamęt i odskocznia od rock’n’ rollowej rzeczywistości oraz ekstrawagancji Micka Jaggera, Keith Richarda i Rona Wooda.

To kolejny koncert – mówi Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu – nad którym pracowałem latami. Pierwsza ofertę złożyłem już w 1991 roku, kiedy Charlie Watts ze swoim Kwintetem pojawił się na kilku koncertach w Europie. Niestety – wtedy było to niemożliwe, choćby ze względów finansowych. Management artysty miał do wyboru kilkuset promotorów w całej Europie i tylko czekał na swoistą licytację honorarium. Całkiem blisko był realizowany kontrakt w 2007 roku. Ale wtedy Charlie Watts nie otrzymał zgody na swoje jazzowe hobby od kolegów z zespołu,, bowiem The Rolling Stones odbywał światową trasę koncertową. Teraz jest już wszystko zapięte; są zgody The Rolling Stones, dopracowane szczegóły koncertu i pobytu artysty w Polsce .

Perkusista The Rolling Stones zawsze pasjonował się jazzem. Ze szczególną atencją podchodził do Swingu. Jest także ogromnym entuzjastą Boogie Woogie. Stąd też najnowszy projekt Ch.Wattsa to kwartet The ABC&D of Boogie Woogie. Jak sam rekomenduje zespół perkusista: it’s hot pianos & rhythm .
Unikalne, premierowe koncerty kwartetu The ABC&D of Boogie Woogie miały miejsce na początku tego roku. Zarejestrowany koncert w Londynie ukazał się na płycie The Magic Of Boogie Woogie . Teraz czekamy na wizytę perkusisty w Sali Kongresowej, w której ostatnio grał w 1967 roku na pierwszym koncercie The Rolling Stones w Polsce !

Więcej : www.jazz.pl

Bilety : od 300,- do 150,-

hastagi na stronie:

#magda navarrete biografia

Authors

Related posts

Top