Pako Sarr “In my Village”

Z przyjemnością przedstawiamy wyjątkowy, oryginalny singiel „In my Village” zapowiadający album Pako Sarra – Senegalczyka, który mieszka w Warszawie.

Pako Sarr czerpie inspiracje z przebogatej i barwnej tradycji muzycznej Senegalu, łączy gatunki popularne w Afryce – jak afro i reggae – i wzbogaca je elementami muzyki soul, pop i rocka. Dzięki temu utwory Pako Sarra to coś więcej niż muzyka korzeni, etno granie.

Prezentowana na tym singlu piosenka „In my Village” to – jak mówi sam artysta – kwintesencja przesłania tekstów na nowej płycie: opowieść o miłości, wolności, szacunku i pokoju.

Album Pako Sarra „Nomad Soul” będzie mieć premierę we wrześniu br. W piosenkach, śpiewanych po senegalsku, francusku i angielsku, pojawiają się też akcenty polskie.

Pako Sarr zaczynał swoją karierę w 1978 r. w młodzieżowym zespole Soweto Boys jako… perkusista. Po kilku latach grupa przekształciła się w Africa Reggae Roots Ambasador i popularyzowała jamajskie rytmy, grając w Senegalu wiele koncertów. To właśnie na jednym z nich wielki Manu Dibango – multiinstrumentalista, najpopularniejszy muzyk afrykański – usłyszawszy Pako sprawdzającego mikrofon, poradził mu, aby odłożył perkusję i zaczął śpiewać oraz grać na gitarze. Pako odebrał to jako żart, ale po kilku latach poszedł za radą Manu. Los skierował Pako do Paryża, gdzie komponował i ćwiczył talent wokalny. Wkrótce stworzył grupę Nomad Soul, z którym dał cykl koncertów we Francji i Afryce. Jego pierwsze zetknięcie z Polską nie było miłe: noc spędził na lotnisku z powodu braku wizy, a na pierwszy, niereklamowany koncert w Warszawie przyszły dwie osoby. Obiecał sobie, że nie wróci więcej do tego dziwnego kraju. Jednak los chciał inaczej – po dwóch latach przyjechał do Polski, by po kolejnych
sześciu miesiącach zakochać się w naszym kraju i na stałe przeprowadzić do Warszawy.

Pako szybko został doceniony przez polskich artystów dzięki świeżości, nieprzewidywalności i wyjątkowej energii, jakie wnosi w każdy projekt. W Polsce występował z takimi sławami, jak Marek Kościkiewicz, Karim Matusewicz i K.A.S.A, a poza Polską – z Manu Dibango, Baba Malem, Youssou Ndourem, Luciano, Sizzla, Dimitrim Roverchon i Yanickiem Guerrin. Jego występy znalazły się na płycie DVD „Woodstock. Koncert Jubileuszowy 1969–2009”. Wraz z przyjaciółmi z Polski i Senegalu regularnie koncertuje jako Djolof-Man, przybliżając polskiej publiczności senegalską muzykę. Jest autorem soundtracku do programu „Boso przez świat” w odcinkach o Senegalu i Gambii.

Więcej informacji: http://www.myspace.com/pakosarr

Management: [email protected]

Singiel:

In My Village 3:30

słowa i muzyka: Pako Sarr

aranżacja: Pako Sarr i Chris Aiken

wokal i gitara akustyczna: Pako Sarr

bas: Michal Grott

organy Hammonda: Steve O’Connor

ukulele: Janek Pęczak

gitara elektryczna: Maciej Majchrzak

perkusja: Daniel Wojsa

wokal w tle: Anita Konca

aranżacja smyczków: Aleksander Maskimov

bębny: Chris Aiken

nagrań dokonano w studio Materace

mix: chris Aiken w studio Materace

Mastering w Euphonic Masters by Brad Blackwood/Memphis USA

http://kulturalnastrefa.pl/pr/164182/pako-sarr-in-my-village

hastagi na stronie:

#pako sarr chomikuj #samba przed rozstaniem chwyty gitarowe

Authors

Related posts

Top