Specjalny koncert z okazji Dnia Matki

Muzyka Mozarta, Bacha i Karłowicza zabrzmi podczas wyjątkowego koncertu, który odbędzie się najbliższy piątek, 25 maja o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu. Specjalny koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej dedykowany jest wszystkim Mamom.

Podczas muzycznego wieczoru w roli solistów zadebiutują najlepsi uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu, wyłonieni w trakcie przesłuchań konkursowych. Młodym artystom towarzyszyć będzie Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją dyplomantów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy: Damiana Borowicza i Marcina Tarnawskiego.

To wyjątkowe wydarzenie będzie z pewnością niezwykłym przeżyciem dla mam młodych muzyków — mówi Przemysław Kempiński z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Występy dzieci zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji. Być może niektóre mamy, po wysłuchaniu tak pięknego koncertu zachęcą swoje dzieci, aby zdecydowały się rozwijać swoje talenty, nie tylko muzyczne.

Słowo wstępne wygłosi związany z Toruniem wybitny wykonawca piosenki autorskiej Mariusz Lubomski. Ogólnopolskiej publiczności doskonale znane są jego charakterystyczne piosenki, przywołujące klimat francuskich kabaretów i nowojorskich klubów jazzowych.

Piątkowy koncert to muzyczna laurka dla wszystkich mam — mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej. W sposób szczególny chcieliśmy podziękować tym wszystkim mamom, dla których macierzyństwo, z uwagi na trudną sytuację społeczną, życiową i ekonomiczną, jest zadaniem niełatwym i pełnym wyzwań. We współpracy z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną przygotowaliśmy specjalne „Bilety dla Mamy”, które zostały przekazane organizacjom i stowarzyszeniom, wspierającym rodziców i dzieci.

Dzień Matki, święto z długą historią i tradycją, w Polsce obchodzono po raz pierwszy w 1914 roku w Krakowie. Toruński koncert odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia.

hastagi na stronie:

#muzyka wygry

Authors

Related posts

Top