Kreatywny Toruń

Teaser

Czym są przemysły kreatywne? W jaki sposób wpływają na rozwój miast? Jakie dobre praktyki stosują samorządy, artyści, przedsiębiorcy, uczelnie wyższe? Na te i inne pytania odpowiedzą prelegenci konferencji „Akcja Kreatywność 2. Kreatywny Toruń”, która odbędzie się w czwartek, 29 listopada 2012 r. w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.

Podczas konferencji przykłady „dobrych praktyk” przedstawią przedstawiciele Fundacji YouHaveIt, Wydziału Kultury Urzędu Miasta Torunia i portalu społecznościowego orbiToruń.pl. Uczestnicy spotkania wysłuchają także prelekcji Piotra Kaczmarka-Kurczaka z Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy, Magdaleny Krasowskiej-Igras z Fundacji Amicus i Soni Fizek, reprezentującej Media Klaster Łódź. Podczas konferencji zostanie zaprezentowany m.in. projekt „Mikrowsparcie”, prowadzony przez Toruńską Agendę Kulturalną.

Dzięki Mikrowsparciu toruńskim twórcom i organizacjom pozarządowym udało się zrealizować wiele świetnych projektów kulturalnych i edukacyjnych, jak choćby FlashMob „Kolej na książkę” na Dworcu Głównym PKP, czy wystawę fotografii projektu „Sajkiatryk”, w ramach którego dwie młode artystki przeprowadziły radykalną metamorfozę wnętrz szpitala psychiatrycznego przy ulicy Mickiewicza w Toruniu — wyjaśnia Agnieszka Marecka z Toruńskiej Agendy Kulturalnej, prelegentka konferencji.

Wydarzenie odbywa się w ramach Akcji Kreatywność 2, która polega na wspieraniu osób twórczych na drodze do osiągnięcia komercyjnego sukcesu. Tegoroczna akcja podzielona jest na trzy segmenty: Kreatywne Miasta, Kreatywne Dzielnice i Spotkania Branżowe. Lokalnymi partnerami konferencji są Fundacja YouHaveIt i Toruńska Agenda Kulturalna.

< 228274" >

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top