Obravo Cupid zaawansowane słuchawki Hi-Fi w rozsądnej cenie

Obravo Cupid

zaawansowane słuchawki Hi-Fi w rozsądnej cenie

oBravo to jeszcze mało znany w Europie, taiwański producent sprzętu audio. Produkty tej marki cechują nietuzinkowe rozwiązania technologiczne dzięki czemu można się spodziewać doznań sonicznych na naprawdę wysokim, światowym, niedostępnym dla wielu producentów – poziomie. oBravo to firma, która ma na koncie kilka pionierskich produktów w kategorii słuchawek. Sama też jest autorem i twórcą driverów do swoich produktów. Tym razem, oBravo postanowiło stworzyć audiofilskie słuchawki dokanałowe, dostępne cenowo dla większej ilości klientów. oBravo Cupid to pierwsze na świecie słuchawki dokanałowe wykonane w technologii hybrydowej z użyciem dwóch rodzajów przetworników.
Firma oBravo zdążyła nas przyzwyczaić do przełamywania technologicznych barier. Jako pierwsza na świecie zastosowała w słuchawkach nagłownych połączenie przetworników wykonanych w różnych technologiach. Zdaniem założyciela firmy Davida Tenga, istota tkwi w łączeniu różnych przetworników w celu uzyskania pełnego brzmienie. Każdy bowiem z nich ma inne właściwości soniczne dzięki czemu uzupełniają się one wzajemnie. W produktach oBravo znajdziemy drivery typu AMT (Air Motion Driver), wstęgowe, dynamiczne czy planarne.
Nie inaczej jest i tym razem, bowiem Obravo Cupid – to hybrydowe słuchawki dokanałowe, które zostały stworzone z użyciem dwóch przetworników, wykonanych w technologiach planarnej oraz dynamicznej. To właśnie firmie oBravo, udało się, jako pierwszej, stworzyć tak zaawansowaną konstrukcję hybrydową i zdołać umieścić ją w słuchawce dokanałowej.
oBravo Cupid to słuchawki, których zarówno wysublimowane, niedostępne dla konkurencji brzmienie jak i wykonanie nie pozostawia wiele do życzenia. Słuchawki wykonano z metalu, pokrytego od wewnątrz mosiądzem, a od zewnątrz czarnym złotem, natomiast odpinany kabel firmy Litz ma sztywne połączenie typu MMCX Pentacon i został wykonany w technologii OCC z użyciem najczystszej dostępnej miedzi beztlenowej.
Brzmienie oBravo Cupid z całą pewnością mogą spowodować szybsze bicie serca, gdyż prezentują bardzo dojrzały, plastyczny, energiczny przekaz o bardzo wysokiej rozdzielczości. Dzięki zastosowaniu przetwornika dynamicznego, który odpowiada za reprodukcję dolnych rejestrów, udało się uzyskać silny, aczkolwiek nie dominujący, sprężysty bas, a za sprawą przetwornika planarnego, który odpowiedzialny jest za reprodukcję tonów średnich i wysokich, udało się uzyskać niesamowity w tym przedziale przepiękny wokal oraz bardzo szczegółowe wysokie tony. Wszystko to zamknięte w muszli słuchawki, która mieści się w uchu.
Słuchawki oBravo Cupid dedykowane są zarówno osobom, które dopiero rozpoczynają swoją drogę z audio wysokiej jakości, jak i osobom obeznanym i obecnym od lat w tym nurcie. Słuchawki zaskakują nie tylko wykonaniem, ale również, co chyba najważniejsze, unikalnym brzmieniem.

Producent oferuje kilka wariantów modelu Cupid:
– Basic – Wariant podstawowy.
Cena sugerowana oBravo Cupid Basic w Polsce wynosi 699 zł brutto.

– Prime – Wariant, w którym dostajemy dużo lepszy kabel w wersji zbalansowanej, zakończonej wtykiem 2,5mm. Dodatkowo w komplecie jest przejściówką na 3,5mm. Cena sugerowana oBravo Cupid Prime w Polsce wynosi 1099 zł brutto.

– Ultimate – Najbogatszy wariant , który różni się od wersji Prime tym, że dodatkowo w zestawie otrzymujemy wysokiej jakości przejściówkę na 4,4mm. Cena sugerowana oBravo Cupid Ultimate w Polsce wynosi 1299 zł brutto.

Słuchawki oBravo Cupid dostępne są do zakupu w wybranych sklepach audio w Polsce a także do odsłuchu w sklepach mp3store.

Przejściówki dostarczane w zestawach oBravo Cupid Prime oraz Ultimate pozwalają w pełni wykorzystać możliwości drzemiące w odtwarzaczach plików bezstratnych. Wyjścia zbalansowane tj. 2,5mm oraz 4,4mm dysponują zupełnie innymi parametrami, które pozwolą cieszyć się zróżnicowanym brzmieniem.
W każdym z zestawów znajduje się pokrowiec wraz kompletem pianek oraz gumek o rożnych rozmiarach, umożliwiających dopasowanie słuchawek do każdego ucha.
Specyfikacja techniczna
Typ przetworników: Dynamiczny 6mm oraz Planarny 8mm
Impedancja: 16 Ohm
Dynamika: 105dB
Pasmo przenoszenia: 20Hz – 40kHz

Dystrybutor
MIP
www.mip.bz

O oBravo
Marka wywodząca się z Tajwanu powstała w 2006 roku. oBravo ma na celu tworzenie nietuzinkowych, luksusowych produktów audiofilskich. Bardzo pozytywnie odbierana na całym świecie za sprawą pionierskich produktów, wykorzystujących jedyne w swoim rodzaju technologie oraz sposoby ich łączenia.
O dystrybutorze
Firma MIP istnieje od 2002 roku. Jest wyłącznym dystrybutorem produktów marek iRiver, Fostex, Astell&Kern, Cowon, Auralic, Fostex, Furutech-ADL, FiiO, SoundMAGIC, Phiaton, Takstar, Divoom, Campfire Audio, WooAudio, Obravo ,SMSL, IEAST, RIVA Audio i wielu innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca sprzęt osobisty audio z segmentu konsumenckiego, hi-end oraz Pro. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio, słuchawek, wzmacniaczy, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu audio w Polsce w postaci forum.mp3store.pl liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.

hastagi na stronie:

#obravo słuchawki

Authors
Top