Koncerty Muzyka

Era Jazzu zapowiada kolejną atrakcję

Era Jazzu zapowiada kolejną atrakcję : 18 maja br. w Filharmonii Narodowej zaśpiewa Holly Cole . Kanadyjska wokalistka Holly Cole wystąpi w Polsce po raz

Era Jazzu zapowiada kolejną atrakcję : 18 maja br. w Filharmonii Narodowej zaśpiewa Holly Cole . Kanadyjska wokalistka Holly Cole wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Urodzona w 1963 roku w Halifax w kanadyjskiej Nowej Szkocji, wychowała się w rodzinie muzyków. Absolwentka Berklee School Of Music, znana jest zarówno z pełnych finezji i smaku wykonań jazzowych standardów, jak i popularnych przebojów muzyki rozrywkowej.
kora-drzewa

W jej śpiewie dostrzec można fascynację stylistyką wielkich wokalistek jazzu, jak Dinah Washington, Sarah Vaughan i Betty Carter, ale Holly nie wzbrania się przed interpretacjami piosenek Joni Mitchell, The Beatles czy Toma Waitsa. Najnowszy projekt Tribute to Tom Waits przyniósł jej nagrodę Juno Award (kanadyjski odpowiednik amerykańskiej Grammy).
Holly Cole rozpoczęła karierę jazzową w połowie lat 80., a wypłynęła na szerokie wody takimi płytami jak Girl Talk (1990), Blame It On My Youth (1991), czy Don t Smoke In Bed (1993). Sensacją był album Temptation (1995), na którym zaśpiewała wyłącznie piosenki Toma Waitsa. Kolejne nagrania umocniły jej pozycję czołowej wokalistki jazzowej w Kanadzie: Dark Dear Heart (1997), Romantically Helpless (2000) i Baby It’s Cold Outside (z kolędami). Jej najnowszy album zatytułowany jest po prostu Holly Cole .

Znaczący wpływ na jej sukcesy ma producent, basista Greg Cohen, znany wcześniej ze współpracy z takimi artystami jak David Byrne, Ornette Coleman, David Sanborn, Elvis Costello, Laurie Anderson, Lou Reed i Bob Dylan oraz Tom Waits (z którym grał ponad piętnaście lat). To Cohen namówił wokalistę do nagrania albumu z piosenkami Waitsa.

Koncert Ery Jazzu w warszawskiej Filharmonii Narodowej jest europejska premierą nagrodzonego programu Tribute to Tom Waits i zestawem najpiękniejszych ballad zespołu Holly Cole oraz jedynym koncertem wybitnej wokalistki w Polsce !
* Partnerem Ery Jazzu jest Polska Telefonia Cyfrowa – operator sieci Era

A to już wiesz?  Voo Voo i Haydamaky

[tubepress mode=’tag’, tagValue=’Era Jazzu’]

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy