Imprezy

Fellini, Rota oraz jazzowy Mob.

Fellini, Rota oraz jazzowy Sex Mob. Spore wydarzenie jesieni jazzowej: premierę albumu Circus, Cinema and Spaghetti – Sex Mob plays Fellini: The Music of Nino

Fellini, Rota oraz jazzowy Sex Mob.

Spore wydarzenie jesieni jazzowej: premierę albumu Circus, Cinema and Spaghetti – Sex Mob plays Fellini: The Music of Nino Rota przedstawi legendarny nowojorski kwartet Stevena Bernsteina w warszawskim Palladium już 7 października.

Nowojorski artysta sięgnął tym razem po motywy znane z filmów Frederico Felliniego. Materiał zawarty na płycie to motywy przewodnie pochodzące m.in. z takich filmów Felliniego, jak Amarcord, La Dolce Vita, I Vitelloni czy La Strada. Koncert Ery Jazzu to premiera albumu i jedyny koncert kultowego kwartetu w Polsce !

Steven Bernstein – rekomenduje artystę krytyk jazzowy Dionizy Piątkowski – jest doskonałym trębaczem i wspaniałym kompozytorem. Każda płyta z jego nazwiskiem jest sporym wydarzeniem i sukcesem komercyjnym. Jego zespół “Sex Mob” przez dziesięć lat istnienia koncertował w wielu krajach świata, zdobył też szereg nagród, w tym nominacje do Grammy Award. Ma w swojej dyskografii m.in. płytę z muzyką do filmów z Jamesem Bondem. Bernstein pracował z artystami należącymi do odrębnych nurtów stylistycznych, m.in.: Marianne Faithfull, Lindą Ronstadt, Davidem Murrayem, Stingiem, Medeski Martin and Wood, Ryuichi Sakamoto, Donem Byronem i Marvinem Pontiakiem. Bernstein jest także znakomitym i wziętym aranżerem. Pracował m.in. dla takich artystów jak Lou Reed, Bill Frisell czy Elton John. Grając w słynnym John Lurie’s Lounge Lizards , Bernstein aranżował muzykę do filmów “Get Shorty”, “Clay Pigeons”, “Fishing With John” oraz wielu filmowych, telewizyjnych i reklamowych niezależnych produkcji. Napisał także ścieżkę dźwiękową do filmu Roberta Altmana ” Kansas City” . W Warszawie przedstawi koncertową wersję najnowszego projektu.

Ten album jest właściwie opowieścią o rozwoju i ewolucji naszej grupy -mówi Steven Bernstein. Myślę, że każdy ma gdzieś wewnątrz siebie tę muzykę i chciałby, aby ludzie słuchali tego co i nam się podoba. Zatem i ja chciałem by publiczność zwróciła się w tym kierunku, w który pokierowały mnie nagrania Charlie Hadena, The Art Ensemble of Chicago, John Zorna ,filmowej muzyki Nino Roty. Jeśli ktoś mógłby spoić te piękne akademickie dygresje z dobrą muzyką rozrywkową, to jest to właśnie Sex Mob.

Bilety: VIP -140 / Parter i Balkon -100

Miejsca sprzedaży : www.ticketpro.pl
www.ebilet.pl
www.eventim.pl
oraz Palladium

Więcej: www.jazz.pl
Polub ERĘ JAZZU :