Wiadomości branżowe

NOSPR w Budapeszcie

23 października NOSPR wyruszy na Węgry, aby dzień później dać koncert w Sali im. Béli Bartóka w budapeszteńskim Pałacu Sztuk. NOSPR, w towarzystwie solistki Izabeli Kłosińskiej oraz Chóru Polskiego Radia w Krakowie i członków Chóru Filharmonii Krakowskiej, wystąpi podczas uroczystego koncertu zorganizowanego z okazji 50. rocznicy Powstania na Węgrzech.Pod

23 października NOSPR wyruszy na Węgry, aby dzień później dać koncert w Sali im. Béli Bartóka w budapeszteńskim Pałacu Sztuk. NOSPR, w towarzystwie solistki Izabeli Kłosińskiej oraz Chóru Polskiego Radia w Krakowie i członków Chóru Filharmonii Krakowskiej, wystąpi podczas uroczystego koncertu zorganizowanego z okazji 50. rocznicy Powstania na Węgrzech.


Pod dyrekcją Łukasza Borowicza zabrzmią Hungaria 1956 Artura Malawskiego, Muzyka żałobna Witolda Lutosławskiego, Lacrimosa Krzysztofa Pendereckiego oraz Exodus Wojciecha Kilara. Koncert, będący wyrazem solidarności narodów polskiego i węgierskiego, objęty jest patronatem prezydentów obydwu państw – László Sólyoma i Lecha Kaczyńskiego oraz organizacyjnie wspierany przez Ambasadę Rzeczpospolitej Polskiej w Budapeszcie i Instytut Polski w Budapeszcie.


Całość transmitowana będzie przez węgierską telewizję DUNA oraz zarejestrowana na okolicznościowej płycie upamiętniającej wydarzenia roku 1956 na Węgrzech.

Źródło Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  „Forum” udostępnia e-wydanie w formacie zinio

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy