Koncerty

Triumfator XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina

Triumfator XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina
Triumfator XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina wystąpił w piątkowy wieczór w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. Atmosfera wyczekiwania i napięcia narastała przez całą, wykonaną na początek przez orkiestrę, VIII Symfonię h-moll F.

Triumfator XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina wystąpił w piątkowy wieczór w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. Atmosfera wyczekiwania i napięcia narastała przez całą, wykonaną na początek przez orkiestrę, VIII Symfonię h-moll F. Schuberta.

Zagrał koncert fortepianowy e-moll op. 11 oraz następujące po nim pięć bisów (m.in. chopinowskie mazurki, walc czy „Clair de Lune” Debussy’ego). Żaden z tych utworów nie były pokazem pustej wirtuozerii.

A to już wiesz?  Wyjątkowy koncert podczas 4. Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy