Wiadomości branżowe

Kultura przez duże „K”

Kultura przez duże „K”
VIII Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w serwisie Kultura Wirtualnej Polski i w telewizji internetowej portalu – WPtv.  VIII Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga, będący jednym z trzech najważniejszych międzynarodowych konkursów wykonawczych odbywających się w Polsce – obok Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu – będzie relacjonowany w serwisie Kultura Wirtualnej Polski (kultura.wp.pl) oraz w telewizji internetowej portalu – WPtv (wptv.wp.pl).  W ramach współpracy Wirtualnej Polski z firmą producentką TVIP, portal wyemituje cykl ośmiu kronik obejmujących każdy dzień konkursu oraz reportaż o jego zwycięzcy. Projekt otrzymał dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  „Jesteśmy pierwszym portalem internetowym, który uruchomił odrębny serwis w całości poświęcony szeroko pojętej kulturze i to kulturze prawdziwie wysokich lotów. – mówi Małgorzata Skrobecka, Koordynator Serwisu Kultura w Wirtualnej Polsce – W ogólnopolskiej Sieci brakuje obszernych relacji z ważnych wydarzeń artystycznych, a Internet

VIII Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w serwisie Kultura Wirtualnej Polski i w telewizji internetowej portalu – WPtv.  

VIII Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga, będący jednym z trzech najważniejszych międzynarodowych konkursów wykonawczych odbywających się w Polsce – obok Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu – będzie relacjonowany w serwisie Kultura Wirtualnej Polski (kultura.wp.pl) oraz w telewizji internetowej portalu – WPtv (wptv.wp.pl). 

W ramach współpracy Wirtualnej Polski z firmą producentką TVIP, portal wyemituje cykl ośmiu kronik obejmujących każdy dzień konkursu oraz reportaż o jego zwycięzcy. Projekt otrzymał dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 „Jesteśmy pierwszym portalem internetowym, który uruchomił odrębny serwis w całości poświęcony szeroko pojętej kulturze i to kulturze prawdziwie wysokich lotów. – mówi Małgorzata Skrobecka, Koordynator Serwisu Kultura w Wirtualnej Polsce – W ogólnopolskiej Sieci brakuje obszernych relacji z ważnych wydarzeń artystycznych, a Internet to naprawdę doskonałe miejsce na promocję koncertów muzyki poważnej, spektakli teatralnych, festiwali, wystaw, wernisaży. Także na prezentację interesujących galerii malarstwa światowego i polskiego oraz przybliżanie sylwetek wybitnych osobistości kultury i sztuki. Swoją działalność w sferze kultury prezentują na stronach WP największe ośrodki w naszym kraju. Internauci są spragnieni informacji o kulturze, o czym świadczy np. fakt, że miesięczna liczba odsłon serwisu WP przekracza milion.*” 

Do niedzieli 25 listopada internauci znaleźć będą mogli na stronach Kultury WP multimedialne relacje z konkursu dyrygentów im. Fitelberga. Prezentowane też będą one w dziale News telewizji internetowej WPtv.   

VIII Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga odbywa się w Katowicach w dniach 16-25 listopada. Na zwycięzców czekają batuty: złota, srebrna oraz brązowa. O nagrody te w bieżącym roku walczyć będzie 40 dyrygentów z całego świata. Najwięcej, bo aż siedmiu, ze Stanów Zjednoczonych. Do udziału w konkursie zakwalifikowano pięciu Polaków. Uczestników wyłoniono spośród ponad 200 chętnych. Na repertuar (uwertury, symfonie, poematy symfoniczne, koncerty skrzypcowe) składają się utwory klasycyzmu wiedeńskiego, romantyzmu i muzyki XX wieku, także kompozytorów polskich. 

Serwis Kultura: http://kultura.wp.pl

A to już wiesz?  Nowa książka Judith Butler w Teatrze Dramatycznym

Telewizja internetowa WPtv: http://wptv.wp.pl    

*źródło: gemiusTraffic

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy